Přepínač stylů

Barevné schéma

Co proplácí Česká průmyslová zdravotní pojišťovna?

Co proplácí Česká průmyslová zdravotní pojišťovna?

Základní přehled o České průmyslové zdravotní pojišťovně

Takže začneme tím, co to vlastně ta Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je. Jde o jednu z velkých zdravotních pojišťoven, jež fungují u nás v Česku. Když jsem se snažila trochu se do toho zorientovat, zjistila jsem, že k jejím hlavním úkolům patří poskytování zdravotnických služeb a péče o zdraví svých pojištěnců - nás, občanů.
Ačkoli má tato zdravotní pojišťovna slovo "průmyslová" přímo v názvu, neznamená to, že by sloužila jen zaměstnancům průmyslových firem. Každý z nás se může rozhodnout být jejím klientem. Jak jsem se o tom přesvědčila na vlastní kůži, pokud se rozhodnete pro změnu zdravotní pojišťovny, vše může být jen otázkou pár kliknutí na internetu.

Přehled pokrytí zdravotní pojišťovnou

Nyní k tomu, co mě jako občana a bloggerku nejvíc zajímá. Co všechno ta Česká průmyslová zdravotní pojišťovna proplácí? Tohle je otázka, kterou si klade snad každý z nás. Já si ji pokládala, když jsem musela jít na operaci kolena, a chtěla jsem vědět, kolik to bude stát.
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna proplácí široké spektrum zdravotnických služeb. Mezi nejčastější patří lékařská péče, zubní péče, léky na recept, hospitalizace, operace a rehabilitace. Abychom byli spravedliví, velmi podobné pokrytí nabízí většina zdravotních pojišťoven v České republice.
Nicméně mě opravdu potěšilo zjištění, že moje operace kolena bude zcela pokryta, stejně jako šest týdnů rehabilitace, které budu muset absolvovat.

Prevence a poskytování nejrůznějších bonusů

Co mě na České průmyslové zdravotní pojišťovně opravdu fascinuje, jsou její snahy o prevenci. Právě díky prevenci můžeme předcházet mnoha nemocem a udržovat si zdraví na co nejlepší úrovni. Málokterá pojišťovna se zabývá prevencí tak, jak to dělá tato.
ČPZP nabízí svým pojištěncům různé programy zaměřené na prevenci, jako například program pro diabetiky nebo program pro lidi trpící chronickými srdcovými chorobami. Často se také uživatelům dávají různé bonusy, jako slevy na vyšetření, sportovní aktivity, ale i na návštěvy wellness center. Tato pojišťovna rozhodně myslí na to, abychom my, její klienti, byli co nejzdravější.
Jak mi připomněla má kamarádka, která je dlouholetá klientka této pojišťovny, ČPZP také nabízí bonusový program Můj+BONUS, díky kterému můžeme získat až 1200 Kč ročně zpět.

Zvláštní programy pro děti a těhotné

Jeden z bodů, který mne na České průmyslové zdravotní pojišťovně zaujal, byly zvláštní programy pro děti a těhotné ženy. Jako matka dvou kluků, kteří jsou stále v pohybu a těhotenství pro mne bylo obdobím plným obav, oceňuji, že se pojišťovna snaží usnadnit život i těmto skupinám.
Pro těhotné ženy nabízí pojišťovna program 'Těhotenství bez obav'. Tento program zahrnuje řadu preventivních vyšetření, které mohou pomoci odhalit případné komplikace v těhotenství. Navíc pojišťovna nabízí i radu a podporu prostřednictvím své nonstop infolinky.
Pro děti pak pojišťovna nabízí například preventivní program 'Děti bez obav', který klade důraz na prevenci a časnou diagnostiku různých dětských onemocnění. A kdo z nás rodičů by nechtěl mít jistotu, že je pro jeho ratolesti všechno v pořádku?

Pojišťovna a její komunikace s klienty

Komunikace s pojišťovnou je další důležitou oblastí, kterou je třeba řešit. Já si pamatuju, jak jsem jedenkrát potřebovala poradit s mou původní zdravotní pojišťovnou a byla jsem překvapená, jak jejich zákaznický servis nefungoval. S Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou jsem zatím měla jen dobré zkušenosti.
ČPZP se snaží být co možná nejblíže svým klientům. Mají širokou síť poboček po celé republice. Také jejich webové stránky jsou přehledné a srozumitelné. Klienti mohou využít i různé aplikace a online nástroje, aby měli své zdravotní informace vždy po ruce.
Ze své zkušenosti musím říct, že mi velmi pomohla jejich nonstop infolinka, když jsem potřebovala poradit s tím, jaký lékař mi bude dělat operaci kolena.

Switching mezi zdravotními pojišťovnami

Jak jsem už zmínila, já jsem nedávno přešla k České průmyslové zdravotní pojišťovně z jiné pojišťovny. Zjistila jsem, že přechod mezi zdravotními pojišťovnami není tak náročný, jak by mohl na první pohled vypadat.
Část z toho jsem dělala přes internet - stačilo vyplnit online formulář a pojišťovna se o všechno postarala za mě. Moji noví lékaři byli informováni o mé změně pojišťovny, stejně jako moje předchozí zdravotní pojišťovna.
Pokud přemýšlíte o tom, zda byste chtěli přejít do jiné pojišťovny, myslím, že to stojí za zvážení. Mě se změna vyplatila a nová zdravotní pojišťovna mi přináší víc, než jsem očekávala.
Moje zkušenost ukazuje, že změna může být mnohem snazší, než si myslíte. Ať už jde o komunikaci s pojišťovnou, úrovně péče, kterou dostáváte, nebo o to, jak dobře pojišťovna pokrývá různé zdravotnické výdaje. Myslím, že je dobré vědět, že máme možnost volby.

Závěr

Závěrem bych chtěla říct, že jako klientka České průmyslové zdravotní pojišťovny jsem zatím spokojená. Cítím se, že moje zdraví je v dobrých rukou. Tuším, že si nejspíš položíte otázku, jestli bych tuto pojišťovnu doporučila. A musím říct, že ano. Myslím, že nabízejí velmi dobrý balíček služeb, který je navíc snadný na pochopení. Nemusíte být ekonom nebo finanční expert, abyste věděli, co dostáváte za své peníze.
Samozřejmě je každý z nás jiný a má jedinečné potřeby a očekávání. Takže co funguje pro mě, nemusí nutně fungovat pro vás. Ale aspoň máte nějaký přehled, co vše Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí a pokrývá. A vždy můžete využít volné trhu a vybrat si pojišťovnu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář