Přepínač stylů

Barevné schéma

Fazety na přední zuby: Jak probíhá zákrok

Fazety na přední zuby: Jak probíhá zákrok

Základy fazetování předních zubů

Ahoj všechny zubní estetiky! Dnes Vám řeknu vše, co potřebujete vědět o násazení fazet na přední zuby. Kolikrát jste se koukali do zrcadla a přáli si, abyste se místo spatření nerovných a nestandardních zubů podívali na dokonalý úsměv. Fazety na přední zuby mohou být tomu hrozně blízko. Tyto křehké keramické nebo porcelánové plátky jsou připevněny na povrch zubů, aby skryly veškeré estetické nedostatky. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak zajistit, že váš úsměv bude vypadat stejně, jako jste vždycky snili.

Jak probíhá zákrok fazetování zubů

Fazetování zubů, známé také jako zubní lamináty, je profesionální zákrok, který může trvat i několik týdnů od první konzultace až po dobu, kdy se fazety připevní na vaše zuby. Ale víte, co je na tom skvělé? Po celý proces vás bude provázet zkušený stomatolog, který vám poskytne ty nejlepší rady a doporučení. Moje zážitek? První schůzka byla soustředěna na plánování toho, jak by měly vypadat moje nové fazety. Bylo mi řečeno, že mám nějaké fotky, které ukazují, jak bych chtěla, aby moje nové zuby vypadaly. Určitě si nezapomeňte vyfotit ty nejlepší úsměvů, které jste kdy viděli. V naprosté většině případů se bude jednat o zásah ambulantní, takže se nemusíte obávat hospitalizace.

Průběh zákroku

Řekli Vám někdy přímo do očí, že máte nepořádek v ústech? No, to Pavel začal brečet. Ale když se mu řekne, že má jít na stomatologickou prohlídku, je to nápad horší než jít na doučování z matiky. Ale já se ho nezalekla a odvedla ho na první schůzku. Pak byl průběh následující: Po úvodním rozhovoru a zhodnocení stavu zubů, byl na konci první návštěvy odebrán otisk zubů. Poté jsem musela čekat několik týdnů, než byly moje nové fazety připraveny. Podle mého názoru to stálo za počkání! Během další schůzky byly fazety připevněny na mé zuby. Prostě úchvatné!

Péče o fazety na přední zuby

Jakmile máte nové fazety, budete muset dbát na jejich správnou péči, aby byly co nejdelší dobu funkční a přitom pěkně vypadající. Stejně jako u pravých zubů je důležitý pravidelný ústní hygienický režim, včetně čištění zubů dvakrát denně a používání dentální nitě. Je také vhodné pravidelně navštěvovat zubní hygienistku. Za mě mohu doporučit zubní pastu pro citlivé zuby, pokud by vám náhodou po zákroku bolely zuby. S tímto tipem se mi líp snáší čekání v čekárně u zubaře a doufám, že i vám pomůže.

Rady a triky

Když už jsem byla u té péče o zuby, dovolte, abych vám další rady našepkala. Tak například, raději vynechejte kávu, červené víno a jiné potraviny nebo nápoje, které by mohly skvrnit fazety. A pokud jste kouřač, je dobré zvážit, zda byste s tímto zlozvykem nemohli skoncovat. Koneckonců, kdo by chtěl mít na svých nových a krásně bílých fazetách žluté skvrny, že? A prosím vás, nepoužívejte své nové fazety jako nástroj na otvíráni lahviček! Pavel se tak snažil ten jeden večer, kdy jsme se rozhodli otevřít víno a nenašli jsme otvírák. Víte, co se stalo? Ano, fazeta šla dolů, a tak musel nejen na zákrok znovu, ale druhý den už ani nešel do práce.

Fazety na přední zuby: Je to za to?

Z mé vlastní zkušenosti mohu s klidným svědomím říct, že ano, fazety rozhodně stojí za to. Jsou to sice nákladné, ale výsledky jsou úžasné a nutně nejsou rizikové. Pokud jste nespokojeni s vaším úsměvem, pak fazety mohou být odpovědí na vaše modlitby. Doporučuji tuto službu těm, kteří si přejí změnit tvar, velikost nebo barvu svých zubů. Pravda, Pavel byl nejdříve proti, ale teď se skoro na každé fotce fotí s těmi nejsvětějšími zuby, co jsem kdy viděla. Je to takový roztomilý, že? Musím se za něj stydět!

Moje závěrečné myšlenky

Já, Aneta, vám můžu na závěr říct, že fazetování zubů je cesta k dokonalému úsměvu, který vám dodá sebevědomí a dodá životu doslova nový lesk. Ale taky si musíme uvědomit, že i jako u každého stomatologického zákroku, i tady mohou nastat komplikace a rizika. Takže je opravdu důležité vybrat správného stomatologa a pečlivě zvážit všechna pro a proti. Ale vesměs, pokud cítíte, že by vás nový úsměv udělal šťastnějšími, proč to nezkusit? Já to udělala a určitě nelituji. Dokonce ani Pavel, pesimista, nakonec uznal, že ty fazety stojí za to.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář