Přepínač stylů

Barevné schéma

Jak se pouziva elmex gel?

Jak se pouziva elmex gel?
Jak se pouziva elmex gel?

Co znamená elmex gel?

Jedná se o speciální zubní pastu, které se také říká fluoridový gel a je především určení pro ochranu zubů proti zubnímu kazu. Někdo by mohl říct, že vlastně slouží jako takový zubní štít, který naše zuby chrání před nástrahami cukru a jiných zubů nebezpečných látek, které nám dnešní moderní jídelnicek servíruje na stříbrném podnose. Ale to je jen jedna z mnoha funkcí tohoto úžasného výrobku. Elmex gel je totiž produkt, který se používá ke zlepšení zubní hygieny a podpoře zdraví zubů a dásní.

Kdy elmex gel používat?

Doporučuje se jeho použití pravidelně, nejlépe jednou až dvakrát týdně. Je důležité si uvědomit, že tento gel není určen k nahrazení běžné zubní pasty, ale spíše jako doplněk. Co to znamená pro nás, uživatele? Že naše zubní hygiena se tímto gelem nekončí, ale naopak získává další rozměr. A ten rozměr je pochopitelně rozměrem zdraví. Elmex gel se dá využít i pod dozorem zubaře, pokud máme nějaké problémy se zuby nebo dásními.

Jak je jeho aplikace?

Aplikace je snadná a rychlá. Stačí namočit kartáček do vody, vytlačit na něj malé množství gelu (asi velikost zrnu hrášku) a vyčistit si zuby jako obvykle. Vyčistíte si tedy zuby stejným způsobem, jakým jste zvyklí, jen místo své obvyklé zubní pasty použijete tento gel. Po kartáčování doporučuji nepláchnout ústa hned, ale počkat alespoň půl minuty a nejíst a nepít dalších pět minut po aplikaci gelu. Tím, že nepláchnete hned po kartáčování, umožníte gelu, aby měl šanci působit na zuby a tenkou vrstvu fluoridu vytvořit.

Kdo by měl elmex gel používat?

Gel je určen pro děti starší 6 let a dospělé. Děti do 6 let by měly používat jen zubní pastu s nižším obsahem fluoridu. Ale proč je to tak? Protože děti mají tendenci polykat zubní pastu a příliš mnoho fluoridu by mohlo být pro jejich tělo škodlivé. Ale v určených množstvích je fluorid naopak pro zuby velmi prospěšný a může dokonce pomoci předcházet tvorbě zubního kazu. Ale pozor, i při použití pro děti starší 6 let a dospělé je potřeba dodržovat doporučené množství a pravidelnost používání.

Co když mám citlivé zuby, můžu používat elmex gel?

Elmex gel lze použít i pokud máte citlivé zuby. Vlastně, může vám dokonce pomoci s tímto problémem. Gel totiž obsahuje draslík, který pomáhá zmírnit citlivost zubů. Použitím tohoto gelu tak můžete dosáhnout nejen lepší ochrany proti zubnímu kazu, ale také zmírnění citlivosti zubů.

Existují nějaké potenciální nebezpečí nebo vedlejší účinky?

Elmex gel je obecně bezpečný k použití a nejsou známy žádné vážné vedlejší účinky. Pokud však používáte gel nadměrně nebo ho polykáte v velkých množstvích, může dojít k fluoróze - to je stav, kdy se na zubech objevují bílé skvrny nebo pruhy. Tyto skvrny jsou sice neškodné, ale mohou být esteticky nepříjemné. Proto je důležité dodržovat doporučené množství a pravidelnost používání. A samozřejmě je třeba se vyhnout náhodnému polykání gelu.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář