Přepínač stylů

Barevné schéma

Jak na bělení zubů?

Jak na bělení zubů?

Proč je bělení zubů důležité?

Tak si tedy začněme s tím, proč byste měli vůbec uvažovat o bělení zubů. Našim zubům se v průběhu života mění barva a často se stávají žlutými nebo šedými. Káva, tabák, červené víno nebo jen stárnutí - to vše má na zuby vliv. Ráda bych vám řekla, že existuje magický trik, který vám zajistí bílé zuby bez námahy, ale bohužel takový neexistuje. I přes to mám pro vás radu: správná péče o zuby může zmírnit jejich zabarvení a bělení vám může pomoci vrátit zuby do jejich původní krásy.

Jednou z věcí, které bych vám ráda sdělila, je to, že bělení zubů nemusí být drahé ani komplikované. Jsou k dispozici různé metody, od profesionálních bělicích procedur u zubního lékaře po domácí bělení, které můžete provádět v pohodlí svého domova. Ano, můj pes Max o tom sice nemá ponětí (s jeho běloucími kostmi je to snadné!), ale my lidé musíme věnovat zvláštní pozornost bělení našich zubů.

Rozdíl mezi profesionálním a domácím bělením zubů

První věcí, kterou bych chtěla zdůraznit, je rozdíl mezi profesionálním a domácím bělením zubů. Profesionální bělení zubů provádí zubní lékař nebo zdravotní pracovník, který má k dispozici silnější bělicí látky než ty, které můžeme používat doma. Zároveň ale profesionální bělení může být drahé a může vyžadovat více schůzek.

Domácí bělení zubů na druhou stranu je levnější, pohodlnější a můžete ho provést kdykoliv, což je obzvláště pohodlné pro ty z nás, kteří jsou vždy na cestách nebo mají plný rozvrh. Osobně dávám přednost domácímu bělení zubů, protože mi to umožňuje stále mít svůj denní režim pod kontrolou. Aneta, moje dcera, je bonusovým bodem - je to taková maličkost, ale zábavná, když se připojí ke mně a děláme si večer na bělení zubů!

Denní péče o zuby

Je pro vás možná překvapením, ale bělení zubů začíná již denní péčí. Čistění zubů ráno a večer, používání zubní nitě a pravidelné navštěvy zubního lékaře jsou základem pro zdravé a bílé zuby. Pokud cítíte, že si o své zuby pečujete dobře a přesto jsou zuby stále zabarvené, mohlo by to být dědictví nebo snad následek zdravotního stavu, který by mohl vyžadovat více než jen bělení.

Bělení zubů je skvělý první krok, ale pokud neinvestujete do každodenní péče o své zuby, můžete ztratit jakýkoli úspěch, který jste s bělením dosáhli. Je to trochu jako s hubnutím - pokud se vrátíte ke svým starým stravovacím návykům poté, co jste zhubli, kilogramy se vrátí. Stejně tak pokud zanedbáte denní péči o zuby, vrátí se zabarvení zubů, i když jste si právě zaplatili za drahé bělení u zubního lékaře.

Výběr správné bělicí metody

Výběr správné bělicí metody se může zdát jako obtížný úkol, ale není tomu tak. Musíte zvážit své potřeby, preference a rozpočet. Existují různé domácí bělicí sady, bělicí pasty a dokonce i bělicí kuličky (ano, to je věc!). Profesionální bělení může být lepší volbou pro ty, kteří mají velké zadbarvení nebo chtějí vidět výsledky rychle, ale domácí metody mohou být stále účinné. Já osobně dávám přednost bělicím proužkům, které jsou snadno použitelné a výsledky jsou skvělé.

Hlavním faktorem, který byste měli vzít v úvahu při výběru produktu na bělení zubů, je jeho obsah peroxidu. Peroxid hydrogen je klíčovým složkou, který zajišťuje odstranění skvrn a bělení zubů. Tato chemikálie může být v některých případech dráždivá, takže byste měli vždy dodržovat doporučené pokyny pro užití a pečlivě sledovat jakékoliv neobvyklé reakce.

Tipy a triky pro bělení zubů

A konečně, došli jsme k mé oblíbené části - tipy a triky pro bělení zubů! Tady jsou některé z mých oblíbených:

  • 1. Pokud chcete vidět skutečné výsledky, musíte být důslední. To znamená, že musíte dělat to, co děláte, každý den, ať už je to bělicí pasta nebo bělicí proužky.
  • 2. Navštěvujte svého zubního lékaře pravidelně. To může nejen pomoci udržovat vaše zuby v dobrém stavu, ale lékař vám také může dát rady a doporučení ohledně bělení.
  • 3. Nepřehánějte to. Ano, všichni chceme mít jasně bílé zuby, ale přehnané bělení může vést k citlivým zubům a dásním.
  • 4. Pijte hodně vody. Voda pomáhá odplavovat skvrny na zubech a je pro vás obecně dobrá.
  • 5. Jezte jídla, která přirozeně bělí zuby. Jablka, zelenina, sýry - všechno to může pomoci udržet vaše zuby bílé.

Zkuste tyto tipy a uvidíte, jaké výsledky můžete dosáhnout. Nezapomeňte, že bělení zubů je jen jednou částí komplexní péče o ústní zdraví, takže nezapomeňte na pravidelné čištění a navštěvy zubního lékaře. A také nezapomeňte bavit se cestou - přeci jen, kdo řekl, že péče o zuby nemůže být zábavná?

Moje osobní zkušenost s bělením zubů

Na závěr bych ráda podělila svou osobní zkušenost s bělením zubů. Udělala jsem vše, co jsem mohla, aby moje zuby zůstaly bílé: čistila jsem je dvakrát denně, používala jsem zubní nit, vyhýbala jsem se potravinám a nápojům, které mohou skvrnit zuby, a pravidelně jsem navštěvovala zubního lékaře. Ale přes všechny moje snahy, moje zuby začaly mít v průběhu let mírně žlutý nádech.

Navštívila jsem svého zubního lékaře a položila jsem mu otázku, kterou si myslím, že si klademe všichni: 'Jak můžu získat zpět bělost mých zubů?' On mi poradil několik komerčních produktů na bělení zubů k vyzkoušení. Jeden z nich byl právě vhodný pro mne - bělicí proužky. Začala jsem je používat a za pár týdnů jsem začala pozorovat změny. Nyní je používám pravidelně a jsem s jejich účinky maximálně spokojená.

Doufám, že tento článek vám pomohl získat přehled o bělení zubů a jak na to. Pamatujte, každý je jiný a co funguje pro mne, nemusí nutně fungovat pro vás. Ale pokud jste trpěliví a důslední, věřím, že najdete metodu, která pro vás bude fungovat.

Také si pamatujte, vaše zuby si zaslouží lásku a péči nejen pro jejich vzhled, ale také pro jejich zdraví. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv metodu bělení zubů, tak nezapomínejte na to nejdůležitější - udržovat zdravé zuby a dásně.

A teď, když jste se dostali až sem, je na čase si otevřít balení těch bělicích proužků (nebo si udělat schůzku u zubního lékaře, nebo si koupit tu zubní pastu): je na čase začít bělit ty zuby!

Sdílet s přáteli

Přidat komentář