Přepínač stylů

Barevné schéma

Jak se vyhnout černému zubnímu kameni

Jak se vyhnout černému zubnímu kameni

Příčiny černého zubního kamene: Proč se vůbec tvoří?

Jako matka dvou malých dětí - Leopolda a Miloty, mohu potvrdit, že dlouhé roky jsem se zdraví zubů svých ratolestí věnovala zvláštní pozornost. Ale co nám může potíže způsobit, je černý zubní kámen. Cha, mohou za to přece bakterie, že? Ale jestli je to jen tak jednoduché?

Slina, jídlo a bakterie se v našich ústech kombinují a vytvářejí tenký film zvaný zubní plak. Je to běžná součást našeho dne, a pokud dodržujeme správnou ústní hygienu, nic zvláštního se nedeje. Avšak pokud plak zůstává na našich zubech delší dobu bez toho, abychom ho odstranili čištěním zubů, může se z něj stát černý zubní kámen.

A jak se to stane? Plak tvrdne, já ho doslova cítím na svém jazyku. A pak přicházejí na řadu bakterie, které produkují kyseliny, které postupně způsobují děravost zubů. Chápete, co se děje? Dejte mi sekci pokračovat a budete mít na to odpověď.

Zubní hygiena: Vy a vaše zubní kartáček, můj hrdinský tandem

Nezapomeňte, děti, zubní kartáček je váš nejlepší přítel v boji proti černému zubnímu kameni. Nicméně, nepochybně jste už slyšeli, jak jsem to říkala pokaždé, když jsem nutila Leopolda a Milotu čistit si zuby.

Pamatujte, jednou za půl roku navštěvujte zubního lékaře na preventivní kontrolu. Pozor, pokud přehlédnete malé množství zubního kamene, může se rychle rozšířit a vytvořit velké množství tvrdého a tmavého zubního kamene. Vaše zuby vypadají jako skála, ne jako zub! A kdo by chtěl kousat skálou? Kromě mojí zvířecí rodiny, Králíka Pancake a Kocoura Serafína, samozřejmě.

Vyčkejte! Zde je zajímavý fakt o tomto kameni. Zubní kámen je tvrdý a tmavý, protože absorbuje barvy z jídla a nápojů, které konzumujeme. Takže pokud máte slabost pro červené víno, kávu nebo čokoládu, pozor. Toto jsou praví zločinci, pokud jde o temnění zubů!

Přirozené metody předcházení černému zubnímu kameni: Mějte zuby čisté a zářivé zdravím

Jak se tedy můžeme vyhnout černému zubnímu kameni? Existuje několik dokonalých přirozených metod, které vám teď prozradím.

Prvním krokem je pravidelné čištění zubů a konzumace šťavelových jídel a jídel bohatých na vitamín C, jako jsou citrusové plody a paprika. Nemáte rádi šťavelový salát? Nebojte se, náš Králík Pancake ho miluje, takže vám ho rád převezme.

Druhým krokem, který si zaslouží zvláštní zmínku, je ústní voda. Je účinná nejen při osvěžení dechu, ale také při prevenci tvorby zubního kamene. Takže vzpomeňte si, pokud to nemůžete vyčistit, můžete to alespoň opláchnout.

A konečně, nezapomínejte, že pravidelný zdravý životní styl, jako je cvičení a správná strava, je nezbytný pro udržení zdravých zubů. Být zdravé znamená vyhýbat se škodlivým látkám, což nám umožňuje udržet úsměv na obličeji.

Můj osobní boj proti černému zubnímu kameni: Příběh maminky blogerky

S 40% pravděpodobností mám vlastní příběh o černém zubním kameni. A ano, mám ho. Je trochu trapný, ale sdílím ho s vámi v naději, že z něj budete moci čerpat nějaké užitečné rady.

Jednou jsem si všimla, že mám na zubech nějaké tmavé skvrny. Byla jsem na to sama, bez pomoci zubního lékaře. Ale byla jsem odhodlaná odstranit tyto skvrny a začala jsem zkoušet všechny možné způsoby domácího čištění.

Nejdřív jsem si dala nějakou extra silnou zubní pastu a kartáček na zuby. I po několika dnech jsem však neviděla žádné výsledky. A jelikož jsem se zmínila, že jsem matka, neměla jsem čas sedět a čekat, až se tyto skvrny jednoho dne samy odstraní.

Poté jsem našla odborný článek o přírodních metodách…. ale nechci na tebe skočit s celou mou příběhovou línii, tu si nechám pro příště. Díky za čtení, krásný den vám přeji a zářivý úsměv na rtech!

Sdílet s přáteli

Přidat komentář