Přepínač stylů

Barevné schéma

Jak udělat zuby bělejší?

Jak udělat zuby bělejší?

Domácí triky na bělení zubů

Představte si obrázek: Sedíte si v kavárně, popíjíte svůj ranní kafe a prohlížíte si oblíbený román. Pak zjistíte, že je čas jít na schůzku, kouknete se na sebe do zrcadla a uvidíte… žluté zuby? Ať už je to kafe, červené víno nebo něco jiného, život je plný věcí, které mohou způsobit zbarvení zubů. Ale nezoufejte, existuje několik domácích triků, které vám mohou pomoci vrátit ztracenou bělost.

Osobně jsem vždy slyšela, že jedním z nejlepších způsobů, jak mít bílé zuby, je vyčistit si zuby sodou. Sodou bicarbonou, kterou můžete koupit v jakékoli lékárně nebo supermarketu, si můžete vyčistit zuby a odstranit tak nevzhledné skvrny a zbarvení. Ale jelikož jsem matka dvou dětí, Leopolda a Miloty, nemám čas ztrácet čas se složitými domácími metody. Místo toho jsem našla několik rychlých a jednoduchých triků, které mohu doporučit každému, kdo má stejně málo času, jako já.

Použití bělících pásků

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si sami vybělit zuby, je použití bělících pásků. Tyto pásky jsou namočeny v bělícím gelu a stačí je jen přilepit na zuby, nechat působit, a poté odstranit. Fungují velmi dobře a do týdne zaručeně uvidíte rozdíl. Moje kamarádka Anna je například velkou fanynkou bělících pásků a tvrdí, že jsou velmi efektivní. Takže pokud hledáte jednoduchý způsob, jak si vybělit zuby, bělící pásky mohou být dobrou volbou.

Ústní sprcha pro hlubší čištění

A pro ty z nás, kteří jsou ochotni investovat trošku více času a peněz, ústní sprcha může být vynikajícím nástrojem pro bělení zubů. Pomocí tlakové vody totiž odstraňuje nejen zbytky jídla, ale i nános a zubní kámen, které mohou způsobit zbarvení zubů. A co je na tom nejlepší? Ústní sprcha je tak jednoduchá na použití, že ji můžete používat při každém čištění zubů.

Bělící pasta a ústní voda

Mnoho lidí nedá dopustit na bělící pastu a ústní vodu. Já sama jsem to zkusila a musím říci, že výsledky byly docela dobře vidět. A nejen to! Hlavně mé děti, Leopold a Milota, byly nadšené, když jsem jim do koupelny přinesla novou pastu a vodu s kokosovou příchutí. Zkuste to také. Je to snadný a rychlý způsob, jak dosáhnout bělejších zubů.

Zdravá strava a dostatek vody

Jak jistě víte, strava hraje klíčovou roli v tom, jak vypadají vaše zuby. Pokud pravidelně konzumujete potraviny, které způsobují zbarvení zubů, jako je káva, červené víno nebo tmavé ovocné šťávy, pravděpodobně budete mít problém udržet zuby bílé. Proto je důležité mít vyváženou stravu, která je bohatá na vitamíny a minerály, a pití hodně vody, která pomáhá vyplavovat škodlivé látky z těla.

Pravidelné návštěvy u zubního lékaře

Na závěr bych chtěla dodat, že bez ohledu na to, jaké domácí metody na bělení zubů používáte, pravidelné návštěvy u zubního lékaře jsou nezbytné. Vždyť jen zubní lékař dokáže posoudit skutečný stav vašeho chrupu a případně odhalit problémy, které by mohly vést k zubnímu onemocnění. A v neposlední řadě, zubní lékař je také jediný, kdo dokáže provést profesionální bělení zubů.

Takže máte to tady - šest jednoduchých tipů, jak si doma vybělit zuby. Samozřejmě, nejlepší výsledky dosáhnete kombinací všech těchto metod. Ale kdo z nás má na to čas? Já rozhodně ne! Proto doporučuji začít s jednou nebo dvěma a postupně přidávat další. A nezapomeňte, nejdůležitější je být trpěliví - bělení zubů není proces, který přináší okamžité výsledky. Ale s trochou trpělivosti a vytrvalosti můžete dosáhnout úsměvu, který si zasloužíte.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář