Přepínač stylů

Barevné schéma

Pískování zubů: Rychlý a efektivní způsob čištění zubů

Pískování zubů: Rychlý a efektivní způsob čištění zubů

Proč je pískování zubů důležité

Možná jste už slyšeli o pískování zubů, ale netušíte, proč by mělo být důležitou součástí vaší dentální hygieny. Můžete si myslet, že pravidelné čištění zubů a používání zubní nitě by měly stačit na udržení zdravých a bílých zubů. Miloš, můj pejsek, by možná souhlasil, protože má šikovný způsob, jak se zbavit zbytků jídla tím, že používá své malé psí zoubky k vyhrabávání kostí. Ale bohužel, my lidé nemůžeme zuby čistit stejným způsobem!

Pískování zubů je další technika, kterou můžete zařadit do své zubní rutiny. Tento postup je využíván zubními lékaři po celém světě pro profesionální čištění zubů. Prostřednictvím speciálního zařízení, které používá vysokotlaký proud vzduchu smíšený s jemnými částicemi (často se jedná o písek nebo soli), je možné odstranit povlaky a usazeniny, které se na zubech hromadí, a nejdou běžnými metodami odstranit.

Proces pískování zubů

Chcete-li mít hezký úsměv a zdravé zuby, pískování může být správnou volbou pro vás. Jak už to ale u mě bývá, vždy se ráda podívám na věci zevnitř. Si vzpomínám, když jsem vyzkoušela pískování zubů poprvé. Byla jsem nervózní, ale zvědavá. Jakmile jsem byla pohodlně usazená v zubním křesle, zubní lékař začal s procesem pískování.

Začíná se nanesením jakéhosi gelu na zuby, který pomáhá v průběhu procesu. Pak se na zuby aplikuje směs vzduchu a písku. Postup je sice hlasitý, ale není nijak bolestivý. A konečný efekt? Úžasně hladké a zářivě bílé zuby!

Kde se můžete nechat pískovat zuby

Pískování zubů je sice běžně k dispozici u většiny zubních lékařů, ale není to něco, na co by si mohl kdokoli jen tak zajít. V Hradci Králové, kde žiji, máme několik skvělých zubních klinik, které nabízejí tuto službu. Většinou se jedná o specializované kliniky, které nabízejí širokou škálu dentálních procedur jako je třeba právě pískování zubů.

Důkladně si vybírejte kliniku, kde se necháte ošetřit. Když jsem šla poprvé, věděla jsem, že chci jít na místo, kde se cítím v bezpečí a kde mají skvělé recenze. A věřte mi, že jsem byla nadmíru spokojená s výsledky.

Tipy pro péči po pískování zubů

Pokud už jste se rozhodli pro pískování zubů, gratuluji! Ale nezapomeňte, že i po tomto zákroku je stále důležité dbát na správnou péči o zuby. Minuta čištění zubů ráno a večer, a pokud je to možné, i po každém jídle. A samozřejmě nezapomínejte na pravidelné kontroly u vašeho zubního lékaře.

Pokud jde o moji zkušenost, po pískování byly moje zuby citlivější než obvykle, takže jsem musela být opatrnější při konzumaci horkých či studených jídel a nápojů. Toto je však normální a citlivost postupně zmizela.

V neposlední řadě doporučuji investovat do kvalitní zubní pasty a kartáčku - pamatujte, že péče o vaše zuby je investice do vašeho zdraví a sebevědomí. A Miloš? Ten si dál vesele hraje se svými kostičkami.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář