Přepínač stylů

Barevné schéma

Proč padají plomby?

Proč padají plomby?

Co je to plomba a proč ji máme?

Představte si plombu jako malého superhrdinu, který pokrývá naše poškozené zuby a chrání je před dalšími škodami. Stejně jako u všech superhrdinů se však snažíme zajistit, aby se jim nestalo nic zlého. Někdy ale přijdou časy, kdy se superhrdinská schopnost plomby oslabí. A pak se nás všichni, děti i dospělí, zeptají, proč padají plomby? Tuto otázku jsem se pokusila zodpovědět v dnešním článku.

Tření a opotřebení způsobují pád plomb

Naše zuby jsou jedním z nejtvrdších částí našeho těla. Ale to neznamená, že jsou imunní vůči opotřebení. Každodenní činnosti, jako je žvýkání, mletí a kousání, mohou způsobit opotřebení našich plomb. Když se to stane, plomby mohou oslabit a nakonec vypadnout. I když je to nepříjemné, je důležité si to uvědomit a dát svým zubům patřičnou péči.

Nezdravá strava může způsobit pád plomb

Na světě je tolik lahodných potravin, že je nemožné se jim vyhnout. Bohužel, některé z nich nejsou příliš přátelské k našim zubům. Sladkosti, kyselé potraviny a nápoje a tvrdé potraviny mohou poškodit naše plomby tím, že je oslabí nebo přímo způsobí jejich pád. Mímochodem, dnes jsem při pečení pro Elišku objevila skvělý recept na zdravé, domácí sušenky, které, jsem si jistá, že budou milovat i vaše zuby!

Nepravidelné návštěvy u zubaře mohou také vést k pádu plomb

Vím, že návštěva zubaře může být pro některé z nás jako scéna z hororového filmu. Avšak pravidelná kontrola zdraví našich zubů u zubaře je důležitou součástí péče o zuby. Zubař může poznat příznaky problémů dříve, než se stanou vážnými, takže může předcházet pádu plomb. Ve skutečnosti jsem právě při jedné z mých pravidelných návštěv zubaře zjistila, že mám jako bloggerka tendenci kňučet, když se soustředím na psaní, a to mi pomohlo změnit některé nepříznivé návyky a chránit mé plomby.

Chyby při léčení mohou vést k pádu plomb

Podobně jako u všeho ostatního i u plomb existuje určitá možnost chyby. Jestliže byla plomba špatně nasazena nebo jestliže byl prasklý zub nesprávně ošetřen, mohou tyto chyby vést ke špatnému uchycení plomby a následnému pádu. Mám za to, že i zubaři jsou lidé, takže se mohou stát chyby. Proto je důležité, aby nám byl zubař důvěrně známý a aby jsme mu důvěřovali. Například můj zubař zná můj strach z jehly a dokáže tak přizpůsobit léčbu podle toho, co mi nejvíce vyhovuje.

Péče o naše zuby je mnohem víc než jen čištění a používání nití. Stejně jako se staráme o naši pokožku, vlasy nebo nehty, musíme se starat i o naše zuby. A to zahrnuje i péči o plomby, aby nám sloužily tak dlouho, jak je to jen možné. Takže i když je otázka „proč padají plomby?“ složitá, doufám, že tento článek vám pomohl pochopit některé z možných důvodů. A teď, pokud mi dovolíte, jdu dát Míše její večerní pamlsky a pak se vrátím k psaní dalších blogů, které vám, doufám, pomohou lépe pečovat o vaše zuby. Užívejte si zbytek dne a nezapomeňte se usmívat, protože trylky jsou nejkrásnější ozdobou!

Sdílet s přáteli

Přidat komentář